Как да бъдете мили, когато сте разстроени от партньора си

Добротата не е важна само в разгара на спора.

Едно от най-трудните неща в една връзка е да бъдете мили с партньора си, когато сте разстроени от него. Също така е един от най-важните моменти да бъдеш мил. Изследвания показват, че двойките, които започват спорове внимателно, са по-склонни да управляват конфликта ефективно, без да навредят на връзката.

Обетът за доброта

Любезността не е важна само в разгара на спора, а по-скоро се отнася до вашето поведение през цялата ви връзка.

Когато влезем във връзка, повечето от нас правят някаква декларация  – обещание или клетва  – че ще подкрепяме партньора си и ще се грижим за него. Даваме и вторично обещание: че ще бъдем най-добрите си , „пълни с почтеност и надежда за успешно бъдеще“.

Една връзка е съгласувано усилие на две души, които съзнателно и работят за обща визия. Въпреки трудностите на ежедневието, партньорите сами управляват поведението си. Докато една двойка расте заедно, те не са възпрепятствани да растат и като индивидуалности  – „всъщност вие трябва да се развива като индивидуалност, за да предоставите „най-доброто от себе си“ на вашия партньор".

Добротата поражда доброта

Как можете да култивирате навик за доброта във връзката си? По-долу са дадени 3 мощни съвета, които можете да приложите в действие точно сега, независимо къде се намира вашият партньор по време на пътуването си:

1. Имайте добри мисли

Мисленето по положителен начин за вашия партньор ще ви улесни да имате повече положителни мисли и да говорите, и да се държите по-добре към него. За да придобиете навика да бъдете мили, трябва да практикувате както мислите, така и действията.

Припомняйте си хубавите неща, които вашият партньор е правил за вас. Колкото и малко да е действието, създайте си навик да забелязвате добротата, докато се случва, и си отбележете наум колко щастливи ви кара да се чувствате. Когато видите партньора си, споменете го пред него. Забелязването на добрите неща в партньора ви помага да ви държи в положителна перспектива. Това е чувство за обнадеждаващо благополучие, което възниква от положителни мисли и положителни взаимодействия.

2. Поемете отговорност

Поемете отговорност за оценката на собствените си чувства, преди да ги представите на партньора си. Докато гневът и разочарованието са законни емоции, по-нататъшното изследване може да разкрие, че всъщност се чувствате раздразнени или тъжни за дадена ситуация. Може би след размисъл установявате, че всъщност сте се чувствали изоставени или че мечтите ви не са признати. Възможността да определите точно чувствата си ще ви помогне да ги предадете с по-мил и с нежен тон на партньора си.

Може да мислите, че е по-автентично да кажете точно това, което мислите, без да филтрирате нищо за партньора си, но помислете, че след като са наранени, за тях е по-трудно да се свържат с вас емпатично. Отделете малко време, за да обработите чувствата си с терапевт или сами. Опитайте се да водите дневник или дневник за деня си и как се чувствате. Обработването на чувствата ви чрез писане често помага да сортирате и организирате мислите.

3. Нека надеждата победи

Имайте вяра във връзката и в ангажимента си. Въпреки че ще имате постоянни спорове с партньора си, съсредоточете се върху приятелството ви. Виждам двойки в офиса си, които искат първо да „решат“ проблемите си, преди да излязат на сладолед или да се отпуснат на вечеря. Не е възможно да разрешите проблеми с някой, с когото не искате да си сътрудничите.

Често насърчавам двойките да извършват дейност заедно, за да се насладят на любовта си  – „въпреки схватките им! Много по-лесно е да обсъждате проблемите с най-добрия си приятел, отколкото с вашия „враг“". Може да са необходими усилия за организиране на вечерни срещи, но да сте близки и свързани е навик, а навиците трябва да се практикуват съзнателно и редовно. Опитайте се да направите всичко възможно, за да бъдете приятелски настроени към партньора си.

Например, сипете мляко в техните зърнени храни сутрин или предложете да разходите кучето. Потърсете филм, който са възнамерявали да гледат, или дори им изпратете текстово съобщение днес (не относно поръчки или график) за нещо, което с нетърпение очаквате да направите с тях по-късно.

Добротата ви позволява да бъдете чути

В крайна сметка добротата служи за вашето изразяване на трудни емоции, като предлага на партньора ви способността наистина да ви чуе. Дори и да сте ядосани, за да подходите ефективно към партньора си, трябва да сте мили. Ако сте проправили пътя партньорът ви да бъде отворен към вас, е по-вероятно той да чуе разочарованието ви и да ви отговори със състрадание. Добротата удовлетворява нуждите ви.

Да бъдеш мил и нежен е решение. Точно както предлагаме усмивка и държим вратата отворена за непознат, трябва да помним да култивираме този навик във връзката си, без значение колко месеца или години са минали.

Колкото по-дълго се опитваме, толкова по-лесно става да си създадем положителна представа за любимия. Колкото повече практикуваме доброта, толкова по-лесно е да си припомним, че партньорът ни също е човек, който живее заедно с нас. Става по-лесно да предложим усмивка и да протегнем маслинова клонка на човека, който се бори с нас, а не срещу нас.

Previous
Previous

Истината за очакванията в отношенията

Next
Next

Тайният език на жестовете на тялото: Разбиране на невербалната комуникация