4 често срещани грешки във взаимоотношенията, които трябва да избягвате

Романтичните връзки могат да бъдат предизвикателство и със сигурност имат своите възходи и падения. Има често срещани грешки, които всички допускаме, обикновено несъзнателно и които могат да саботират шансовете ни за успех. Осъзнаването на тези поведения може да ви помогне да ги избегнете и да се насладите на процеса към пълноценна връзка.

1. Идеализация

Когато срещнете някого, с когото наистина се свързвате, е лесно да проектирате собствените си идеали върху него. Тази проекция може да създаде набор от нереалистични очаквания, които от своя страна могат да доведат до разочарования и да окажат ненужен натиск върху връзката. Въпреки че е естествено и може да изглежда безобидно във „фазата на влюбването“ да виждате всичко през розови очила, този перфектен образ почти винаги избледнява.

Научете се да правите крачка назад и да започнете да се фокусирате върху преживяването. Правейки това, вие се освобождавате от създадената фантазия и вместо това виждате човека такъв, какъвто е. Само тогава можете да прегърнете и да се насладите истински на пътуването.

2. Да бъдеш с някого по грешни причини

Когато сте необвързани, може да почувствате, че всички, които познавате, са обвързани. Натискът от семейството, приятелите и дори обществото може да засили тази заблуда. Страхотен въпрос, който трябва да си зададете е; „чувства ли се тази връзка удовлетворяваща?“ Когато проучите отговора, можете да изчистите шума и да почувствате истината от сърцето си, а не от заетия си ум.

Други често срещани причини, поради които се ангажираме във връзки, произтичат както от скуката, така и от самотата. Тези чувства са естествени човешки състояния, които засягат всички ни, но те не трябва да бъдат вашата мотивация за свързване.

Вие заслужавате да бъдете във връзка, която ви вълнува и вдъхновява. Разберете какво се случва в живота ви и намерете други начини да задоволите и изпълните празнотата. Когато отношенията се ръководят от чувство на нужда или страх, а не от откритост и любопитство, време е да преоцените. Трябва искрено да се наслаждавате на това да сте с някого, вместо да вярвате, че връзката ще ви допълни.

3. Избягване на конфликти

Всички имаме граници, но сме склонни да ги пренебрегваме, когато започваме нова връзка. Избягването на конфликти и трудни разговори обикновено се потискат по време на ранния етап на връзката. Това в крайна сметка ще създаде напрежение и негодувание между вас и вашия партньор. Приемането на конфликта и различните гледни точки, като част от всяка връзка, е нормален аспект от живота и честно казано, много необходимо.

Отвореното сърце и искреното любопитство помагат да укрепим връзките си един с друг. Това позволява много по-задълбочено разбиране и съсредоточаване върху наслаждаването на преживяването без етикети или привързаност към резултата. т.е.: кой е прав срещу кой греши.

4. Да бъдеш твърде прилепнал и нуждаещ се

Може да искате да прекарате цялото си време с любимия в началото на връзката. Напълно го разбираме и всички сме били там. Това обаче може да е най-бързият начин за прегаряне на връзката. Оставянето на малко място за дишане и индивидуално пространство е от ключово значение за процъфтяващо партньорство. Уверете се, че балансирате новия си партньор с другите важни хора и приоритети в живота си. Толкова е ценно да създадете пространство, за да може всеки човек да расте и да има нови и вълнуващи неща за споделяне, когато сте заедно.

Next
Next

Истината за очакванията в отношенията